Як організувати переїзд магазину?

Причини переїзду магазину можуть бути різними. Найчастіше він виконується у зв’язку з бажанням власника розширити існуючу торгову площу. А в деяких випадках це необхідно для того, щоб скоротити витрати за рахунок переїзду до меншого за розмірами приміщення. Також часто власник приймає рішення про переміщення свого магазину через вибір більш вдалого розташування торгової точки. Але хоч би якими були причини переїзду, виникає лише одне питання: як правильно організувати його? Бажаєте дізнатися про це? Тоді читайте нашу статтю.

Складнощі при переїзді магазину

При переїзді магазину необхідно врахувати такі складнощі:

  1. Якщо йдеться про продуктовий магазин, то в ньому можуть зберігатися продукти, що швидко псуються. Тому для їх перевезення потрібно використовувати спеціальні транспортні засоби, які мають бути оснащені холодильними камерами.
  2. Спеціалізоване торгове обладнання (наприклад, деякі стелажі та холодильні камери) не є розбірним. Щоб їх винести та завантажити у транспорт, потрібно багато зусиль. А в деяких випадках для їхнього транспортування навіть потрібно буде залучати додаткову техніку.
  3. Розбирання деякого торговельного обладнання слід довіряти лише досвідченим фахівцям. В іншому випадку воно може бути пошкоджене.

Враховуючи складності при переїзді магазину, перше, з чим слід визначитися у цьому випадку – вибір виконавця. Адже самостійно зробити це практично неможливо. Зрозуміло, можна вдатися до допомоги приватних вантажників, які пропонують надто привабливі ціни. Але в цьому випадку не дивуйтеся, якщо потім ви не дорахуєтеся кількох важливих паперів чи цінного майна. Тому найкраще замовити переїзд магазину у професійних мувінгових компаніях.

Порядок робіт під час переїзду магазину

Після того, як ви обрали мувінгову компанію і зв’язалися з нею, повідомивши всі нюанси переїзду магазину, фахівці цієї організації розраховують:

  • обсяг пакувального матеріалу – коробок, картону (гофрованого, багатошарового та листового), плівки (стрейч, поліетиленової та повітряно-бульбашкової), ПВД-пакетів тощо;
  • кількість одиниць автотранспорту для перевезення;
  • кількість персоналу (такелажників та вантажників), необхідного для роботи;
  • габарити та обсяг устаткування, що перевозиться;
  • кількість додаткових такелажних засобів – лебідок, стяжок, гідравлічних візків, тросів, домкратів та стрічок.

Після проведення попередніх розрахунків роботи з переїзду, як правило, виконуються за такою схемою:

  1. Оцінюється майно магазину та товару, що зберігається в ньому (не тільки в торгових залах, а й на складах). Це потрібно для того, щоб підрахувати вартість робіт та визначити необхідну кількість ресурсів для виконання завдання.
  2. Із власником магазину укладається договір про співпрацю.
  3. Торговельне обладнання (прилавки, вітрини, стелажі тощо) розбирається.
  4. Все обладнання, що перевозиться, ретельно упаковується і маркується.
  5. Крихкі речі (механізми холодильного обладнання, вітринне скло тощо) додатково упаковуються для забезпечення їх надійного захисту.
  6. Проводяться вантажні роботи.
  7. Вантаж доставляється до нового розташування магазину.
  8. Здійснюються роботи з розвантаження та подальше складання торгового обладнання.

Важливо зауважити, що у укладеному договорі замовника з мувінговою компанією-виконавцем зазначаються такі моменти:

  • терміни проведення робіт та можливі штрафи з боку компанії за їх невиконання;
  • права та відповідальність кожної зі сторін;
  • опис майна магазину;
  • вказівку вартості послуг на кожному етапі перевезення.

Ще кілька нюансів.

Коли краще організовувати переїзд магазину? Упаковка та навантаження обладнання повинні бути виконані так, щоб мінімізувати простий торгової точки. Важливо обговорити ці деталі із мувінговою компанією. Вони можуть виконати всі підготовчі роботи у вечірній чи нічний час, коли магазин не працює.

Також зверніть увагу на ще один важливий момент – розбирання торгового обладнання. Обов’язково простежте, щоб вона була правильно промаркована. Адже тільки в такий спосіб можна швидко розпакувати все обладнання та зібрати його.

Що стосується вантажного таксі , то зазвичай використовуються такі транспортні засоби:

  • ЗІЛ — 3 або 5-7 тонн, бортовий;
  • Газель із фургоном – тентована, бортова, подовжена (4м).

Підсумовуючи, можна сказати, що переїзд магазину – це дуже клопітна справа. Але якщо довірити його професійній мувінговій компанії, то вам не залишиться жодних складнощів, оскільки фахівці візьмуть вирішення всіх питань на себе. Адже такі організації добре знають специфіку всіх етапів переїзду магазину і виділяють для цього необхідну кількість відповідного транспорту та кваліфікованого персоналу.