Обладнання для кондиціонування: особливості вибору

Забезпечити комфортний мікроклімат у кімнаті незалежно від пори року можна за допомогою побутового стаціонарного кондиціонера. 

Сучасні кондиціонери: принцип дії та основні функції

Принцип роботи кліматичного обладнання даної категорії ґрунтується на фізичних властивостях фреону чи іншого холодоагенту, який змінює температуру при зміні тиску. Важливим елементом конструкції кондиціонера у вигляді спліт-системи є компресор, завдяки якому фреон переходить з газоподібного стану в рідкий, охолоджуючи повітря у випарнику. Коли температура у приміщенні знижується до заданих параметрів кондиціонер переходить у режим сну, а потім знову вмикається. 

Сучасні моделі кондиціонерів часто оснащені компресором інверторного типу. Його особливістю є процес інвертування електричної напруги, що дозволяє компресору стабільно працювати в економному режимі, без необхідності постійних зупинок і повторних запусків. Це не лише суттєво економить електроенергію, а продовжує термін експлуатації кондиціонера. 

Основне призначення кондиціонерів — охолодження повітря у приміщенні під час літньої спеки. З цією метою їх використовують у житлових будинках, офісах, торгових залах, закладах громадського харчування, лікарняних палатах та інших місцях. Зниження температури до комфортних значень сприяє активній діяльності вдень та повноцінному відпочинку вночі. Особливо це актуально для людей, які мають проблеми зі здоров’ям. 

Побутові кондиціонери: додаткові можливості

Багато кондиціонерів мають розширені функції:

  • обігрів;
  • осушення;
  • фільтрація;
  • іонізація;
  • вентиляція.

Кондиціонер з опцією обігріву — це досить ефективне обладнання з високим рівнем ККД. Ним можна користуватися в періоди, коли відключено централізоване теплопостачання, або його потужностей недостатньо, щоб обігріти приміщення до комфортних значень. Слід враховувати, що кліматичні прилади мають робочий діапазон, який відрізняється залежно від моделі. Зазвичай — це температура повітря ззовні від -7° до -30°C. Чим нижчі ці показники, тим вищою є вартість пристрою. 

Нерідко в житлових приміщеннях присутня надмірна вологість. Це може бути шкідливо для здоров’я, адже в таких умовах часто з’являється грибок. Також це шкодить електроприладам, бо призводить до окислення деталей. Осушувач повітря — дорогий прилад, який займає багато місця, тому при наявності такої проблеми краще придбати кондиціонер з функцією відведення зайвої вологи. Він оснащений спеціальною трубкою, через яку зібраний конденсат виводиться на вулицю. Потужні пристрої з функцією осушення здатні вивести 1-2 л рідини за годину, таким чином знижуючи показники вологості в кімнаті до норми.

Деякі моделі кондиціонерів можна використовувати для фільтрації та знезараження повітря. Встановлені в приладі фільтри можуть затримувати пил, пилок рослин, тютюновий дим. Слід пам’ятати, що фільтри потрібно регулярно чистити або змінювати картриджі, лише в такому випадку вони будуть працювати ефективно. Для покращення якості повітря у приміщення також дієвою є процедура іонізації. Вона збільшує кількість негативно заряджених атомів кисню, що покращує загальне самопочуття. За необхідності спліт-систему можна використовувати як звичайний вентилятор. В такому випадку працює лише внутрішній блок, створюючи потік повітря без зміни його температури. 

Великий асортимент кондиціонерів як базової комплектації, так і з додатковими функціями можна придбати в інтернет-магазині Aqua-Life. Консультанти компанії допоможуть вам підібрати прилад, який відповідатиме вашим потребам, за оптимальну ціну.